ask_online_ico  Masz pytania?   Zadzwoń   412 412 450    lub napisz

Aplikacje internetowe

Często zdarza się, iż zachodzi potrzeba stworzenia systemu, który swoją funkcjonalnością odbiega od standardowych rozwiązań. W takim przypadku oferujemy wykonanie aplikacji internetowej stworzonej indywidualnie dla klienta.

Aplikacja internetowa? O co chodzi?

Aplikacja internetowa jest to strona www, która posiada rozbudowaną i zaawansowaną funkcjonalność. Interface aplikacji umożliwia interakcję i komunikację z użytkownikiem. Aplikacja może być otwarta, dostępna dla wszystkich użytkowników internetu (np.: serwis społecznościowy, katalog usług), lub skierowana dla wybranego środowiska, firmy (np.: system CRM, baza klientów, usług).

Ciągły i szybki rozwój branży IT oraz rosnące wymagania klientów powodują konieczność tworzenia indywidualnych aplikacji internetowych. Wychodząc na przeciw tym wymaganiam nasza firma oferuje indywidualne rozwiązania swoim klientom.

Masz pomysł, nie wiesz jak zacząć?

Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, zadzwonisz (412 412 450) lub napiszesz maila, nasz specjalista szczegółowo opowie jak rozpocząć współpracę z naszą firmą.

Przy tworzeniu indywidualnej aplikacji internetowej, bardzo ważnym jest etap analizy potrzeb i tworzenia specyfikacji technicznej. Na podstawie zebranych i ustalonych w na tym etapie informacji tworzone jest oprogramowanie, dlatego przykładamy do niego dużo uwagi. Cały proces realizacji składa się z 5 etapów, opisanych poniżej.

Etapy realizacji

Analiza potrzeb, specyfikacja techniczna

 

1 Szczegółowa analiza potrzeb i oczekiwań klienta w stosunku do apliakacji internetowej. Prawidłowe i solidne przeprowadzenie tego etapu decyduje w późniejszym czasie o sukcesie i zadowoleniu klienta. Bardzo ważny na tym etapie jest dobry i szybki kontakt z klientem. Wymagane jest również spotkanie aby dokładnie poznać oczkiwania klienta.

Na podstawie zebranych informacji i wytycznych od klienta, manager projektu przygotowuje specyfikację funkcjonalności, która prezentowana jest klientowi. Po wspólnym dopracowaniu specyfikacji, możemy przystąpić do realizacji zlecenia.


Projekty graficzne

 

2 Grafik przygotowuje projekty graficzne elementów aplikacji, w oparciu o wytyczne opisane w specyfikacji technicznej. Przygotowywany jest projekt strony głównej, podstrony i wszystkich kluczowych elementów aplikacji takich jak panel administracyjny, listy itp.

Każdy projekt jest przygotowywany w oparciu o przekazane w "brifie" realizacji wytyczne klienta, tak aby spełniał jego wszystkie wymagania oraz wymogi "web-usability" (intuicyjna nawigacja, czytelny i łatwy dostęp do informacji). Każdy projekt dopracowujemy do pełnej akceptacji klienta.


Wdrożenie aplikacji

 

3 Programista uruchamia aplikację na wskazanym przez klienta serwerze (w naszej ofercie również posiadamy serwery) na tymczasowym adresie. Wdrożenie aplikacji może następować według wcześniej ustalonych etapów, lub po skończeniu całości prac.


Testy

 

4 Kolejnym bardzo ważnym etapem, jest etap testowania. W tym czasie, aplikacja uruchomiona jest na tymczasowym adresie internetowym, do której dostęp posiadją klient i pracownicy naszej firmy. Aplikacja udostępniona użytkownikowm, którzy przeprowadzają testy funkcjonalności aplikacji w celu wyszukania najmniejszych nieprawidłowości w jej działaniu. W przypadku wykrycia nieprawidłowości przystępujemy do aktualizacjia oprogramowania.

Etap ten powtarzany jest do uzyskania 100% zgodności oprogramowania oraz specyfikacji technicznej.


Uruchomienie

 

5 Uruchomienie aplikacji na głównym adresie serwisu. W tym etapie aplikacja przeszła wszystkie teksty sprawności, a jej funkcjonalność jest zgodna w 100% z założeniami projektu. Uruchomienie następuje tylko na zlecenie klienta.